неділя, 17 вересня 2017 р.

МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА

Музей – це інтерактивне предметне середовище, це особливий простір, який дає змогу дошкільнятам більш повне уявлення про навколишній світ, розвиває інтерес до атрибутів людської діяльності, а він у дітей невичерпний. Вихованці старшої групи відвідали краєзнавчий музей, ознайомилися з історією рідного селища.

ЗАВДАННЯ МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ:
·         формувати у дітей ціннісне ставлення до культурно-історичної спадщини;
·         розвивати інтерес до експонатів музею;
·         формувати образ музею як зберігача предметів культурно-історичного значення.

Дошкільнята заглибилися у світ мистецтва, переглядаючи музейні експонати, отримали позитивні враження.







ЛЮБИ І ЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ
Пройшов тиждень національно-патріотичного виховання у нашому «Струмочку». Бути патріотом – це означає любити материнську мову, свою рідну домівку, рідних і близьких , усіх людей, шанувати їхню працю, любити природу рідного краю, звичаї, традиції народу, прагнути не лише зберігати духовну скарбницю народу, але й примножувати її.









Ще з дошкільного віку у дитині повинна закладатися готовність захищати і примножувати здобутки народу, рідного краю. У домашньому середовищі по – особливому сприймається шевченківське слово, народна пісня, рідна природа, батьківський дім, сімейні реліквії, спогади старших.
Не варто думати, що високі поняття недоступні дитині. З дітьми потрібно говорити про Батьківщину, її неповторну красу.
Ідучи вулицею, звертайте увагу на її красу, на зелені насадження, на будинки, на квітники; розповідайте про знаменитих  людей, котрі жили або живуть на цій вулиці. Наголошуйте на тому, що все, що бачить дитина, створено Богом та людською працею, що ми живемо у чудовім краю. Знайомте дітей зі звичаями, традиціями, обрядами, навчайте співати українських пісень.

Нехай діти зростають з рідним словом, у ріднім краю, а запах материнки і чебрецю в дорослому віці завжди повертає їх до рідних порогів.