пʼятниця, 31 січня 2020 р.


ДОШКІЛЬНА ОСВІТА ТА РАННІЙ РОЗВИТОК

28 січня 2020 року на базі Добротвірського ДНЗ №1 «Струмочок» відбулася нарада-семінар керівників ЗДО сектору освіти Кам’янка-Бузького району, керівників ЗДО Кам’янка-Бузької ОТГ, вихователів-методистів ЗДО, заступників директорів НВК (дошкільні підрозділи).





Управління на основі цінностей та реальне ціннісне орієнтування на етапі дошкілля і на подальших етапах здобуття освіти – це не декларації намірів, а перш за все, справи, вчинки людей. Сьогодення диктує нам нові вимоги до освіти, адже прогрес у розвитку людського суспільства відбувається надзвичайно швидко. Оскільки незаперечним є той факт, що ранній розвиток дітей і навчання дошкільнят – це основа системи освіти, зрозумілим стає чималий інтерес до питань раннього розвитку особистості.


Для створення ефективного інструменту, що дозволить реалізувати значущі й успішні перетворення, необхідний перехід від зовнішніх факторів розвитку усіх ланок освіти до «внутрішніх факторів». У цьому полягає сучасний тренд розвитку освітніх систем, тож і відбутись вона має в дошкільній освіті перш за все.




середа, 15 січня 2020 р.

ТРАДИЦІЇ ЗИМОВО-ОБРЯДОВОГО СВЯТКУВАННЯ, ЯК ЗАСІБ СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ




Важливим елементом здійснення концепції національного-патріотичного виховання молоді є виховання підростаючого покоління на традиціях рідного народу. Ці традиції повинні закладатися у свідомість дітей з самого раннього віку, слідування ним повинно цілеспрямовано формуватися батьками та педагогами. Теоретична і практична цінність даного досвіду роботи полягає у вивченні сутності українських народних традицій, іх педагогічної цінності та ефективності.










Народний календар – енциклопедія життя, трудової діяльності, культури, побуту і дозвілля народу, могутній і гармонійний комплекс ідейно-моральних, емоційно-естетичних засобів виховання підростаючого покоління.
Щодо молоді, народний календар виконує найголовнішу роль природо відповідальної програми національного виховання. Педагогіку народного календаря можна назвати педагогікою життя і праці, добра і краси. Зміст народного календаря, його ідейно-моральна наснаженість мудро спрямовані на виховання в молоді добропорядності, добродійності, милосердя та багатьох інших чеснот. Традиції, звичаї і обряди народного календаря комплексно діють на особистість, всебічно розвивають її.