пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

Сінквейн як ефективний метод розвитку мови дошкільника

Психологи і практикуючі педагоги відзначають, що у старших дошкільників часто є порушення мови, бідний словниковий запас, діти не вміють складати розповідь за картиною, переказати прочитане, їм важко вивчити напам'ять вірш. Складання сінквейна – один із способів часткового вирішення цих проблем.
Сінквейна часто використовуються сучасними педагогами для занять в дитячому садку. Уже в дошкільному віці можна вчити дітей складати сінквейн в формі гри.
У чому ж його ефективність і значимість?
I. Його простота – сінквейн можуть скласти всі.
II. У складанні сінквейна кожна дитина може реалізувати свої творчі, інтелектуальні можливості.
III. Сінквейн є ігровим прийомом.
IV. Складання сінквейна використовується як заключне завдання з пройденого матеріалу.
V. Складання сінквейна використовується для проведення рефлексії, аналізу та синтезу отриманої інформації.






понеділок, 13 лютого 2017 р.

ЗИМОВІ ПРОГУЛЯНКИ

Проведення прогулянок на свіжому повітрі в зимовий час потребує особливої уваги від вихователя. Обов’язково потрібно продумувати організацію проведення прогулянок та занять. Перш за все необхідно звернути увагу в зимовий час на температуру повітря, вологість, швидкість руху повітря. Прогулянки на вулиці відповідно до санітарних норм проводиться при температурі повітря не нижче – 16С і швидкості руху повітря до 5м/с, тому що несприятливі умови погоди відображаються на загальному стані дитини.

Важливо правильно на прогулянці чергувати активні рухи і відпочинок, проте і під час відпочинку діти не повинні залишатись нерухомими, особливий підхід до дітей малоактивних, вихователь повинен стимулювати їх до більшої активності, давати їм завдання, підбадьорювати, дуже активних дітей, навпаки, стримують.

середа, 1 лютого 2017 р.

Методичний захід у формі аукціону педагогічних ідей за темою «Інноваційні технології в освітньому просторі ДНЗ».

Інноваційна діяльність - пріоритетний напрям освітньої роботи ДНЗ
Невідповідність старих методів навчання, виховання та розвитку дітей новим умовам життя; суперечність між масою нових відомостей і рамками навчально-виховного процесу стали поштовхом до переосмислення цінностей, пошуку нового в теорії та практиці навчання і виховання, еволюції змісту, форм і методів навчання, яка спонукає до розробок і впровадження інноваційних освітніх технологій.
ЛОГОРИТМІКА 
Логоритміка – 
це низка вправ, завдань, ігор, що поєднує в собі музику і рухи, музику і слово, музику, слово і рухи. І все це направлення на вирішення корекційних, освітніх, а також оздоровчих задач.

ТАНЦЮВАЛЬНО-ІГРОВА   ГІМНАСТИКА
 «СА-ФІ-ДАНС» /автор: Ж. Фірільова/
Суть програми: сприяння всебічному гармонійному  розвитку особистості дошкільника засобами танцювально-ігрової гімнастики.
Гімнастика «Са-фі-данс» являє собою танцювально-ритмічну гімнастику, нетрадиційні види вправ і креативну гімнастику.

МIЖНАРОДНА ВИХОВНА СИСТЕМА «SELF-ESTEEM»
«Self-Esteem» — виховання особистості, позитивної самооцінки, почуття власної гідності та соціальної відповідальності.
Розвиток особистості – головна ідея у даній системі освіти. Навчання буде успішним, якщо людина розвивається як особистість, якщо оволодіє позитивною самооцінкою, почуттям власної гідності (досвідом, що дозволяє впоратися з проблемами життя і надає відчуття того, що людина гідна щастя).

КОМП’ЮТЕР ЯК «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ЗНАРЯДДЯ»
Комп’ютер сьогодні посідає значне місце в освітньому процесі. Він є засобом оптимізації навчальної діяльності дошкільників і розвитку їхніх життєвих компетентностей, своєрідним «інтелектуальним знаряддям». Комп’ютер як інструмент діяльності формує у дітей передумови теоретичного мислення, здатність свідомо обирати спосіб дії та працювати самостійно в індивідуальному темпі.

На сучасному етапі все очевиднішим стає те, що традиційна освіта, орієнтована на передавання знань, умінь і навичок, не встигає за темпами їх нарощування. Специфічними особливостями інноваційного навчання є його відкритість майбутньому, здатність до передбачення на основі постійної переоцінки цінностей, налаштованість на конструктивні дії в оновлюваних ситуаціях, основою яких є інноваційні педагогічні технології. З цією метою на базі нашого закладу відбулося засідання творчої групи вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів, заступників директорів НВК з навчально-виховної роботи, керівників методичних об’єднань та музичних керівників.